Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie wraz z wydawnictwem Literatura zaprasza na bezpłatne webinarium „Przygodowe, sensacyjne, obyczajowe – książki dla nastolatków 13+”.

Podczas webinarium zostaną poruszone tematy związane z książką młodzieżową oraz panujące trendy w tej dziedzinie. Przedstawione zostaną bestsellery z różnych gatunków: powieści sensacyjne, przygodowe, z historią w tle (Tylko dla twoich oczuSprzedawca marzeńBjornKról myszy), o Koperniku i jego epoce (Ostatni trop Kopernika) i obyczajowe (o problemach współczesnych nastolatków – uzależnienie od istnienia w Internecie, fake newsy, cyberprzemoc, cyberkłamstwa – SzeptaneWszystkie lajki Marczuka, o braku samodzielnego myślenia – Mąciciel, o relacjach międzypokoleniowych – BubaBachorPozłacana rybka, o pierwszych miłościach – seria „kawowa” Joanny Jagiełło.

O świecie książki dla młodzieży opowie Wiesława Jędrzejczykowa – redaktor naczelna i założycielka Wydawnictwa Literatura, która konsekwentnie od ponad 30 lat wydaje książki dla dzieci i młodzieży polskich autorów i ilustratorów.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale.

Adresaci: nauczyciele, bibliotekarze, rodzice, opiekunowie, wychowawcy, młodzież i wszyscy zainteresowani tematyką książek młodzieżowych.

Termin: 03.04.2023 (poniedziałek), godz. 15.00-16.30

Formularz zgłoszenia oraz więcej informacji znajdziesz tutaj.