Niebiesko - żółte tło. Na niebieskim tle napis " biblioteka przyjazna psom. Do wypożyczalni możesz wejść z pupilem". Obok  na żółtym tle narysowana  granatowa łapa psa

Biblioteka przyjazna psom

Położenie naszej Biblioteki w bezpośrednim sąsiedztwie Błoń, Rudawy  oraz długiej Alei F. Focha sprzyja spacerom i aktywności na powietrzu. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wprowadzamy możliwość wizyty w naszej placówce w towarzystwie psa.

Jeśli chcecie się zapisać, wypożyczyć, zwrócić materiały lub uzyskać informacje możecie wejść do Wypożyczalni bez konieczności zostawiania czworonożnego przyjaciela na zewnątrz.

Zasady wizyty w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie z psem.

Dopuszcza się wejście użytkownika z psem do Wypożyczalni Biblioteki w celu zapisu, odbioru lub zwrotu materiałów, czy uzyskania informacji.

Użytkownicy odpowiadają za wprowadzone na teren placówki zwierzęta oraz ewentualnie wyrządzone przez nie wszelkie szkody w bibliotece lub osobom trzecim.

Użytkownicy wprowadzający psy są zobowiązani do:

  • zachowania środków ostrożności zapewniających ochronę zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt, z uwzględnieniem następujących zasad:
    –  psy należy prowadzić na smyczy,
    –  psy przejawiające niekontrolowane zachowania należy prowadzić w kagańcu,

nie można pozostawiać psa bez opieki;

  • niezwłocznego usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez zwierzęta;
  • zapewnienia, by zwierzęta nie były uciążliwe dla otoczenia.

Użytkownicy  mogą zostać wyproszeni przez pracownika Biblioteki w sytuacji gdy zwierzę będzie zachowywać się w sposób agresywny lub uciążliwy dla innych osób (poprzez zapach, hałas, itp.).

CZEKAMY NA WAS